Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Νέα κλήση Χατζήπαπα στη Μικτή Δωδεκανήσου

Γνωστά έγιναν τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που επιλέχθηκαν από τον Ενωσιακό προπονητή, Γιώργο Τριχιά για να συμμετάσχουν στην αποστολή της Μυτιλήνης. Μέσα σε αυτά ο νεαρός επιθετικός του Ποσειδώνα Καρπάθου, Μανώλης Χατζήπαπας.

Υπενθυμίζουμε πως αυτή είναι η δεύτερη φορά που ο Μανώλης Χατζήπαπας θα καλείται φέτος στην ομάδα Κ17 της Μικτής Δωδεκανήσου από τον ενωσιακό προπονητή, έχοντας πάρει τη πρώτη του εμπειρία πριν ένα ακριβώς μήνα, όταν συμμετείχε στην αναμέτρηση ενάντιων της ΕΠΣ Κυκλάδων στην Σύρο.

Το ματς με την ΕΠΣ Μυτιλήνης είναι το τελευταίο παιχνίδι στην φάση των ομίλων και εφόσον καταφέρουν να εξασφαλίσουν μια από τις δυο πρώτες θέσεις, οι ομάδες Κ17 και Κ15 θα προκριθούν στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσουν είτε την Μικτή Χανίων είτε την Μικτή Ηρακλείου.

Παράλληλα, ανακοινώθηκε η ημέρα και ώρα που θα πραγματοποιήσει το κάθε τμήμα την τελευταία του προπόνηση. Αναλυτικά:

«Ανακοινώνονται από τον Πρόεδρο της Τεχνικής Επιτροπής κ. Λουϊζίδη Δημοσθένη, οι ποδοσφαιριστές που επιλέχτηκαν από τον Ενωσιακό Προπονητή κ. Τριχιά, που θα συμμετέχουν στην αποστολή της Μυτιλήνης (04.05.2022), για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, περιόδου 2021-2022, για την Κ-17 και Κ-15.

Παράλληλα οι αθλητές της Κ-15, καλούνται για Προπόνηση στο Ε.Α.Κ., το Σάββατο 30.04.2022 και ώρα 9:00, να έχουν μαζί τους τα Δελτία Αθλητικής Ιδιότητας και τις Κάρτες Υγείας, για να τα παραδώσουν στην Τεχνική Επιτροπή.

Οι αθλητές της Κ-17, καλούνται για Προπόνηση στο Ε.Α.Κ., το Σάββατο 30.04.2022 και ώρα 10:15, να έχουν μαζί τους τα Δελτία Αθλητικής Ιδιότητας και τις Κάρτες Υγείας, για να τα παραδώσουν στην Τεχνική Επιτροπή.

Η Τεχνική Επιτροπή επιφυλάσσεται για την αλλαγή παικτών σε περίπτωση κρούσματος (covid-19) ή τραυματισμού παίχτη.»

Αποστολή Κ17

για Μυτιλήνη

α/α Επίθετο Όνομα Ομάδα
1 Τζέλλος Ιωάννης Αθλοπαιδίες Κω
2 Φραγκούλης Τσαμπίκος Αμώς Ιαλυσός
3 Καρανικολάου Ηλίας Αστέρας Μασσάρων
4 Χύσα Ανδρέας Ακουσίλαος
5 Πεταυράκης Αυγουστίνος Άγγελος Ασπίδα Σαλάκου
6 Στάππας Αντώνιος Ατρόμητος Διμυλίας
7 Χατζηνικολάου Δημήτριος Αθλοπαιδίες Κω
8 Σουλτς Σάββας Ιάλυσος
9 Στάκκος Σπύρος Αθλοπαιδίες Κω
10 Μουσακίνιας Νικόλαος Τσαμπίκος Αστέρας Μασσάρων
11 Ράμος Ιωάννης Αντώνιος Σύμη
12 Κασσάρας Σταύρος Αργονάυτες Καλύμνου
13 Χριστουλάκης Γεώργιος Κλεάνθης
14 Παπαχαραλάμπους Χαράλαμπος ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΦΕΝΔΙΟΥ
15 Χατζήπαπας Εμμανουήλ Ποσειδών Καρπάθου
16 Λεονταρόπουλος Θωμάς Απόλλων Καλυθιών
17 Στατιού Άγγελος Απόλλων Καλυθιών
18 Σακελλάρης Μιχαήλ Τήλος